COLOSTRUM - KOLOSTRUM

COLOSTRUM - KOLOSTRUM
25.04.2017 00:00

Kolostrum (mlezivo) je velmi důležitou první potravou všech mláďat savců, která dodá tělu potřebné živiny pro další růst a protilátky, které zajišťují jejich ochranu před infekcemi v prvních týdnech života. Studie potvrzují, že kravské kolostrum je z 95 % podobné lidskému.

Čisté přírodní kravské kolostrum v australském produktu Colostrum 60mg IgG obsahuje vysokou koncentraci pro tělo přirozených protilátek (imunoglobulinů) IgG, IgA, IgM, IgE a enzymů. Tyto proteinové molekuly velmi efektivně zachytávají cizorodé částice napadající organismus (nejčastěji viry a baktérie) a ničí je. Imunoglobuliny jsou považovány jako přirozený významný imunitní reakce a vykazují antioxidační vlastnosti

Imunoglobulin G obsažený v kolostru dokáže na rozdíl od jiných protilátek procházet přes placentu a ochraňuje tak plod před choroboplodnými zárodky ještě než si vytvoří svůj vlastní imunitní systém. Váže se na viry, bakterie a další antigeny a dokáže je deaktivovat a zlikvidovat.

Novorozenec potřebuje do startu svého života jen to nejkvalitnější, co mu matka může nabídnout. Během těhotenství je plod od matky pupeční šňůrou zásobován nejen živinami, ale i protilátkami, které ho chrání během těhotenství i v prvním období života.

Po narození je tento přísun potřebných živin zajišťován mateřským mlékem a později i přikrmováním.

Po ukončení kojení však ještě dětský organismus není dostatečně silný a není schopen si vytvářet vlastní protilátky v takové míře, aby se vyrovnal se všemi nástrahami okolního světa - je vystaven různým infekcím a škodlivým látkám, které mohou vyvolat různé nemoci. A zároveň se organismus potřebuje správně vyvíjet a růst.

Vlastní silný imunitní systém se vytváří postupně v prvních letech života. Proto je velmi vhodné a přínosné i po ukončení kojení dodávat dětskému tělu kvalitní zdroj živin a protilátek, aby si organismus vytvořil dobrý základ obranyschopnosti pro celý život.

Imunita se však vyvíjí i dále po celý život, protože na nás neustále útočí nové infekce, se kterými organismus ještě nepotkal a tělo si musí neustále vytvářet nové protilátky. Imunoglobuliny nás i v dospělosti pomáhají chránit před běžným nachlazením, chřipkami či různými záněty i plísněmi … a celkově posilují imunitu, obzvláště když je naše imunita z nějakého důvodu oslabena. Protilátky obsažené v kolostru mohou být dokonce účinnější než očkování proti chřipce.

Colostrum posiluje obranyschopnost dětského i dospělého organismu a dodává tělu potřebné důležité látky. Je zdrojem vitamínů (A, B, D), minerálních látek (vápník, hořčík, draslík, zinek, železo, fosfor), ale hlavně obsahuje protilátky (imunoglobuliny), aminokyseliny, trávicí enzymy (lysozym, lactoperoxidasa, laktoferin) a růstové faktory, které podporují růst kostí a svalů a urychlují regenerační a hojivé procesy. Kolostrum také podporuje správnou funkci trávicího systému.

Kolostrum dodává tělu vysoce kvalitní živiny, podporuje růst a vývoj organismu, dodává tělu protilátky a posiluje imunitu, pomáhá chránit před běžnými infekcemi, přispívá ke zkrácení doby léčby při různých infekcích a zánětech, podporuje trávení při zažívacích potížích, přispívá k udržení zdravé střevní mikroflóry

Zpracování ve formě žvýkacích tablet je na trhu výjimečné. Vzhledem k tomu, že Colostrum 60mg IgG je určeno především dětem, je tento produkt zpracován do žvýkacích tablet a obsahuje i sušené kravské mléko a je přislazen přírodními sladidly, aby to dětem chutnalo a samy si to žádaly … a přitom se nenásilně posilovalo jejich zdraví.

Kolostrum je významné pro vývoj imunitního systému a správný růst kostí.

U rychle rostoucích dětí i v průběhu života včetně seniorů je však spotřeba vápníku pro růst a udržení zdravých kostí a zubů, ale také nezbytného i pro správnou funkci svalů a nervů, velmi vysoká.

A proto doporučujeme vápník doplnit ještě samostatně produktem Liquid calcium - tekutý vápník s rychlým vstřebáváním.

 

------------------------------------------------------------------------------------

Zdroj obrázku: http://www.freeimages.com/

heureka - ověřeno zákazníky

Kontakt

Tel: 777 766 339
223 009 283

Odběrné místo:

Za Zelenou liškou 953/1a
Praha 4 - vedle restaurace

5 min od metra
Budějovická trasa C

Otevírací doba:

Po-Čt 8:30 - 17:00
Pá 8:30 - 16:00
V jiném čase po telefonické domluvě.