Neplodnost a Squalin

Neplodnost a Squalin
06.06.2014 00:00

Z uvedeného schématu jasně vyplývá, že Squalene (Squalin) je nepostradatelná základní biochemická látka - je základním kamenem - biochemickým prekurzorem celé rodiny steroidů. Má nezastupitelné místo v mnoha biosyntézách probíhajících v organismu.

Ženské i mužské pohlavní hormony jsou velmi důležité nejen pro sexualitu a funkci pohlavních orgánů, ale ještě více pro správnou schopnost rozmnožování. Počet neplodných párů se bohužel vlivem různých faktorů neustále zvyšuje. Jedním z faktorů ovlivňujících plodnost je i správná a dostatečná tvorba pohlavních hormonů.

Squalin má přímý vliv na produkci ženských i mužských pohlavních hormonů, neboť má nezastupitelné místo při jejich tvorbě. Nedostatek potřebného squalinu v organismu se může podílet na vzniku neplodnosti - u mužů i u žen. Proto je potřeba tuto látku tělu dodat ve zvýšené míře, aby mělo tělo z čeho tyto hormony vyrábět. Squalin je prospěšný při léčbě neplodnosti.

Zároveň je z obrázku zřejmé, že se Squalene (Squalin) významně podílí na tvorbě žlučových kyselin, což ovlivňuje zažívání a především se významně podílí na řízení tvorby cholesterolu a vykazuje aktivitu na snížení a udržení správné hladiny cholesterolu.

Squalin je silný antioxidant, který posiluje přirozenou imunitu a je vydatným zdrojem buněčného kyslíku /okysličuje buňky ve všech tkáních/ a dodává energii.

 

Squalin je také velmi důležitý při tvorbě vitamínů rozpustných v tucích a je základem i všech nenasycených mastných kyselin.

 

Biosyntéza Cholesterolu a Squalin

heureka - ověřeno zákazníky

Kontakt

Tel: 777 766 339
223 009 283

Odběrné místo:

Za Zelenou liškou 953/1a
Praha 4 - vedle restaurace

5 min od metra
Budějovická trasa C

Otevírací doba:

Po-Čt 8:30 - 17:00
Pá 8:30 - 16:00
V jiném čase po telefonické domluvě.