Skrytá síla celeru … jíte ho ?

Skrytá síla celeru … jíte ho ?
17.08.2020 00:00

 

Že je celer zdravý, ví každý. Jenže málokdo si uvědomuje jeho velmi příznivý účinek a blahodárné působení v organismu.

Celer patří k běžné a často používané zelenině v kuchyni při přípravě jídel. Někomu celer chutná v různých podobách a jiný ho rád nemá a např. z polévky ho vystrkává (obzvláště děti, včetně kdysi mě).

Celer můžeme konzumovat vařený, smažený nebo jako šťávu, ale těžko někdo sní najednou a ještě k tomu každý den takové množství celeru, aby tělu dodal efektivní množství účinných látek potřebných pro posílení organismu.

To si uvědomíme nejvíce až s přibývajícím věkem, když se objeví různé zdravotní potíže způsobené nahromaděnými odpadními produkty metabolismu.

A proč extrakt ze semen?

V přírodě vždy platí, že semena všeho musí obsahovat jen to nejlepší, co bude předáno „nové generaci“.

Celer působí, kromě jiných účinků, jako přírodní diuretikum a tím podporuje funkci ledvin a tvorbu moči. Zároveň tím přispívá k účinnému vyplavování zplodin metabolismu, především kyseliny močové z krve a snižuje její usazování v kloubech a pomáhá při onemocnění zvaném dna.

Celer může při určitých zdravotních potížích pomoci, ale působení na organismus se projeví až při pořádné síle. Potřebnou sílu nám poskytne produkt, který je již zpracovaný k dosažení maximálního efektu a obsahuje vysoké množství účinné látky.

Takovým produktem je např. australský doplněk stravy Celery seed 5800, který obsahuje koncentrovaný extrakt ze semen celeru, odpovídající množství 5800 mg sušených semen celeru, což je absolutně unikátní množství. A navíc obsahuje i potřebnou kyselinu listovou.

A to nejlepší na tom je - že je to v kapslích a stačí jen 1 kapsle denně !

Hlavním a nejvýznamnějším působením silného produktu CELERY SEED 5800 je obrovská pomoc při kloubním onemocnění známé jako dna. Dna trápí mnoho lidí a dokáže pořádně znepříjemnit a omezit život.

Co je dna ?

Dna je forma artritidy a je spojena s vysokými hladinami kyseliny močové v krvi, což je sloučenina, která je vedlejším produktem normálního rozkladu potravy vašeho těla. Kyselina močová sama o sobě je produktem metabolismu purinů, sloučenin, které se nacházejí v řadě potravin. Normálně vaše tělo udržuje hladinu kyseliny močové tím, že jej rozpustí v krevním řečišti, filtruje ji ledvinami a vylučuje močí.

Pokud začnete vytvářet příliš mnoho kyseliny močové nebo jiné faktory zabraňují tělu, aby se zabývalo touto zátěží, pak se na kloubech vytvoří krystaly kyseliny močové. To způsobuje náhlou bolest, zvýšenou citlivost, zarudnutí a otoky kloubů.

Nejčastěji se to projeví nejdříve na malých kloubech na rukou a nohou, později i na větších kloubech.

Pokud je usazování krystalů kyseliny močové v kloubech ve větší míře, pak se jedná o dnový záchvat, který může trvat až několik dní. Onemocnění dnou může dlouhodobě vyústit až k trvalému poškození kloubů a snížení pohyblivosti. Při větším nahromadění kyseliny močové může dojít ke snížení funkce ledvin a tvorbě ledvinových kamenů.

Záchvaty dny mohou vyvolat některá jídla (nadměrná konzumace masa nebo alkoholických nápojů), ale také nezdravý životní styl, nadváha nebo dlouhodobé užívání některých „odvodňovacích“ léků na snižování tlaku. Vliv mohou mít i genetické dispozice.

Takové projevy dny se většinou řeší přísnou dlouhodobou dietou, při které je nutné zcela vyloučit rizikové druhy potravin a alkohol. Jídelníček a doporučené potraviny při dně, každý, koho tato nemoc trápí, jistě zná. Rozvoj dny a související bolestivé projevy můžete řešit také různými chemickými léky. Většinou se však jedná o zmírnění projevů.

Vhodnější je pomoci tělu toxické odpadní produkty metabolismu rozpustit, vyloučit přirozenou cestou a snížit jejich ukládání v těle. S tím Vám přírodní produkt Celery seed 5800 může významně pomoci.

A když k tomu přidáte dostatečný přísun tekutin a pravidelný pohyb, tak by se stav měl znatelně zlepšit.

Pacienti s onemocněním ledvin by měli konzumaci celeru pro jeho močopudný účinek nejprve projednat s lékařem.

heureka - ověřeno zákazníky

Kontakt

Tel: 777 766 339
223 009 283

Odběrné místo:

Za Zelenou liškou 953/1a
Praha 4 - vedle restaurace

5 min od metra
Budějovická trasa C

Otevírací doba:

Po-Čt 8:30 - 17:00
Pá 8:30 - 16:00
V jiném čase po telefonické domluvě.